TOPCON AT-B4A - niwelator optyczny

Niwelator w zestawie z łatą? wybierz

Niwelator w zestawie ze statywem? wybierz

Cena: 974,80 zł (1 199,00 zł brutto)

Dostępność: Dostępny

Dostawa od: 0,00 zł

Zamówienia powyżej 1000,00 zł wysyłamy Gratis

W sklepie zapłacisz szybkim przelewem online

Opis produktu

Niwelator optyczny Topcon AT B4A

Niwelator optyczny Topcon AT-B4A to to następca modelu Topcon to produkt, w przypadku którego można liczyć na szczególne zbilansowanie jakości oraz atrakcyjnej ceny. Japoński producent specjalizujący się od ponad 70 lat w projektowaniu i tworzeniu profesjonalnego sprzętu do generowania pomiarów geodezyjnych i budowlanych stworzył linią niwelatorów jedną z wizytówek swojej działalności. Urządzenia Topcon łączą bowiem jakość pomiarową oraz solidność i gotowość do realizacji najbardziej zaawansowanych zadań.

Niwelatory optyczny Topcon AT-B4 - podobnie jak linia wcześniejsza; AT-G6 - zwracają uwagę przede wszystkim precyzją w zakresie działania układu optycznego lunety. Przekłada się to na dokładność pomiarów niwelacyjnych, a jednocześnie szybkość wygenerowania oczekiwanego rezultatu. Komfortowi pracy, jaki gwarantuje niwelator Topcon w serii AT sprzyja również wprowadzony przez azjatyckich inżynierów układ magnetycznego tłumienia drgań. AT B4 niwelator optyczny dzięki temu niwelacja charakteryzuje się dużą stabilnością niezależnie od okoliczności czy środowiska - urządzenie odpowiednio tłumi wszelkiego typu wibracje i uderzenia, które są naturalne w przypadku działania sprzętu budowlanego. Niwelator optyczny Topcon At B4 to często wybierany model.


optyczny topcon at b4 a

Właściwości pomiarowe Topcon AT B4

Japoński producent robiący niwelator optyczny Topcon AT-B4 kładł duży nacisk na to, by optyczny Topcon AT B4 czyli japoński niwelator idealnie wpisywał się w potrzeby najbardziej zaawansowanych operatorów. Minimalna ogniskowa na poziomie 0,2 m dzięki czemu niwelacja może odbywać się w przypadku bliskiej odległości czy ograniczeń przestrzennych. 215-milimetrowa luneta o 24-krotnym powiększeniu i 32-milimetrowej średnicy obiektywu oraz niwelator zapewniający precyzję na poziomie 2 mm przypadających na 1 km podwójnej niwelacji pozwalają zrealizować najbardziej zaawansowane wyzwania pomiarowe.

optyczny topcon at-b4a

Topcon AT b4 Niwelator na zewnątrz, ale i do wnętrza pomieszczeń

Choć urządzenie świetnie sprawdzi się w warunkach zamkniętych, swobodnie można z niego korzystać również na zewnątrz. Sprzyja temu zaawansowana ochrona poszczególnych elementów. Układ optyczny topcon AT b4a oraz cały mechanizm skryty jest w pokrywie, która - zgodnie z wysokimi normami wodoszczelności IPX6 - zapewnia pełną ochronę przed wilgocią oraz kurzem czy zapyleniem budowlanym. W efekcie niwelator Topcon jest naturalnym wyborem wyjątkowo szerokiej grupy potencjalnych odbiorców - m.in. osób związanych z budownictwem, geodezją, ale również sektorem drogowym.

topcon at b4a niwelator optycznywytrzymały na ciężkie warunki optyczny topcon at b4

Wygoda obsługi i prostota działania

Niwelator optyczny Topcon AT-BT opracowano z myślą o maksymalnej wygodzie użytkownika. Sprzyja temu nie tylko komfort jako zapewnia wbudowany kompensator magnetyczny, który zapewnia automatyzację poziomowania. Dopracowany system działania przekłada się też na łatwość pracy operacyjnej. Sprzyja temu brak zakresu koła poziomego, dzięki czemu operator może swobodnie nacelować niwelator na łatę tak, aby libella z lusterkiem wpłynęła na sprawne poziomowanie narzędzia.

Niebagatelne znaczenie ma również niewielka waga instrumentu. Niwelator Topcon w linii AT-B4 waży tylko 1,7 kg, co pozwala na jego w pełni mobilne wykorzystanie. Kompaktowa obudowa sprawia, że urządzenie do niwelacji może być umieszczone na niewielkim statywie.

Dane techniczne niwelatora optycznego Topcon AT-B4A w zakładce dane techniczne.

Dla kogo niwelator optyczny japońskiej marki?

Urządzenie optyczne marki Topcon jest często wybieranym urządzeniem do sprawdzania różnic wysokości. Mamy niwelator optyczny, który od wielu lat jest rozwijane i często klienci po zakupie ponownie kupują ten sam model. Urządzenie jest bardzo dobrze wykonane pod względem jakości i taki niwelator może być wykorzystany zarówno przez geodetów jak i również przez firmy budowlane czy wodociągowe. Topocn to bardzo udany niwelator optyczny.

Zakres dostawy:

- niwelator optyczny Topcon AT-B4A

- kufer transportowy do Topcon at b4a - aby niwelator AT B4 mógł być swobodnie transportowany

- dokumenty AT b4


Dane techniczne

Dane techniczne Topcon AT-B4
Odchylenie standardowe na 1 km podwójnej niwelacji (ISO 17123-2) 2,00 mm/km
Waga 1,5 kg
Temperatura pracy od - 20 °C do+ 50 °C
Odporność pył / woda IPX6
Luneta  
Obraz w lunecie prosty
Powiększenie 24x
Średnica obiektywu 32 mm
Najkrótsza mierzona odległość od osi instrumentu 0,2 m
Pole widzenia przy 100 m 1°25’
Mnożnik 100
Stała dodawania 0
Kompensator  
Zakres pracy ±15'
Dokładność 0.5"
Czułość
Koło poziome  
Podziałka grady
Interwał podziałki 1 grad

Inni klienci oglądali również poniższe produkty:

Opinie o produkcie

 • 30-07-2021

  Sensowny niwelator - zaufałam marce.

 • 19-02-2021

  Nie wiem jak to jest z tymi Topconami, ale ten sprzęt wydaje się tak odbiegać od konkurencji, że to jest aż nieprzyzwoite. Każdemu bym polecił inwestowanie w ich sprzęt. Solidność, precyzja i niezawodność! Polecam.

 • 05-02-2021

  Kto pracował na Topconie nie będzie chciał już innego niwelatora. To już kolejny nabytek i wierzę, że jak zawsze będę zadowolony!

 • 16-11-2020

  Topcon jeszcze żaden mnie nie zawiódł. To już mój kolejny i wszystko jest OK!

 • 07-11-2020

  Długo się zastanawiałem czy topcon czy leica. Tym razem padło na Topcona ze względu na cenę i jakość wykonania zwłaszcza porównując niwelatory od nivel system. Na chwile obecną jestem zadowolony. Zobaczymy jak długo posluzy.

Dodaj swoją opinię

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Inne produkty w tej kategorii

Leica NA2 / NAK2 - niwelator optycznyLeica

Leica NA2 / NAK2 - niwelator optyczny

12 926,83 zł (15 900,00 zł brutto)

  LEICA NA 332 - niwelator optycznyLeica

  LEICA NA 332 - niwelator optyczny

  852,85 zł (1 049,00 zł brutto)

   Niveller AL28 - niwelator optyczny

   Niveller AL28 - niwelator optyczny

   405,69 zł (499,00 zł brutto) 599,00 zł brutto

   • Promocja -17%
   • Nowość
   Survgeo E32 - niwelator optycznySurvGeo

   Survgeo E32 - niwelator optyczny

   844,72 zł (1 039,00 zł brutto)

    LEICA NA 730 plus - niwelator optycznyLeica

    LEICA NA 730 plus - niwelator optyczny

    2 438,21 zł (2 999,00 zł brutto) 3 999,00 zł brutto

    • Promocja -25%
    LEICA NA 724 - niwelator optycznyLeica

    LEICA NA 724 - niwelator optyczny

    1 381,30 zł (1 699,00 zł brutto) 1 725,00 zł brutto

    • Promocja -2%
    • Wysyłka gratis

    Zapytaj o produkt

    Odpowiemy na wiadomość najszybciej jak to możliwe w godzinach pracy sklepu

    weryfikator