Filtry:

Cena od:

do:

Producent

Statywy

Statywy geodezyjne to akcesoria, które są niezbędne w efektywnej pracy pomiarowej. Niwelatory, lasery czy wszelkie inne urządzenia dla geodetów i budowniczych - wszystkie te urządzenia wymagają stabilnego elementu jakim jest dobry statyw.

W tym kontekście bardzo ważny jest optymalny dobór podpory. Oferta statywów obejmuje kilkadziesiąt typów, które różnią się nie tylko ceną, ale również specyfiką wykonania - opracowaniem pod kątem konkretnego zadania.

Statywy zapewniają stabilną pozycję instrumentów do geodezji i budownictwa. Mimo stosunkowo prostej budowy urządzeń - konstrukcji składającej się z trzech nóg zapewniających równowagę - bardzo istotna jest szczegółowe i sprawne działanie poszczególnych elementów oraz ostateczna pewność stałego usytuowania na powierzchni. Dotyczy to również jakości głowicy i systemy zamontowania danego dalmierza, tachimetru czy innego typu urządzenia pomiarowego.

Sortuj produkty:

SurvGeo statyw lekki aluminiowy do niwelatoraSurvGeo

SurvGeo statyw lekki aluminiowy do niwelatora

202,44 zł (249,00 zł brutto)

  Podstawka pod statywSurvGeo

  Podstawka pod statyw

  104,88 zł (129,00 zł brutto)

   Nestle Statyw średni aluminiowyNestle

   Nestle Statyw średni aluminiowy

   568,29 zł (699,00 zł brutto)

    SurvGeo Statyw Korbowy 118-320cmSurvGeo

    SurvGeo Statyw Korbowy 118-320cm

    974,80 zł (1 199,00 zł brutto)

     Nestle Statyw ciężki aluminiowyNestle

     Nestle Statyw ciężki aluminiowy

     730,89 zł (899,00 zł brutto)

      Nivel System SJJ1 - statyw lekki aluminiowyNivel System

      Nivel System SJJ1 - statyw lekki aluminiowy

      243,09 zł (299,00 zł brutto)

       Nestle Statyw ciężki drewniany, pokryty PCVNestle

       Nestle Statyw ciężki drewniany, pokryty PCV

       527,64 zł (649,00 zł brutto)

        Nestle Statyw lekki aluminiowyNestle

        Nestle Statyw lekki aluminiowy

        243,09 zł (299,00 zł brutto)

         W efekcie sprzedaż statywów geodezyjnych obejmuje zestawienie profesjonalnych urządzeń zróżnicowanych pod względem wagi, systemu mocowań i innych właściwości technicznych.

         Statywy aluminiowe

         Ze względu na lekkość formy, aluminiowe statywy dla geodetów świetnie sprawdzają się w pracy mobilnej - opierającej się na częstych podróżach ze sprzętem. W naturalny sposób rozwiązują również problem regularnego przenoszenia urządzeń z miejsca na miejsce na np. placu budowy. Podobnie jak statywy z włókna szklanego, aluminiowe zapewniają odpowiednią stabilność pomiarową przy bardzo korzystnej wadze. W efekcie stanowią podstawowy wybór przez profesjonalistów.

         Dużą popularnością w przypadku materiałów z aluminium cieszą się solidne statywy korbowe, które projektowane są z myślą głównie o ciężkich niwelatorach laserowych lub urządzeniach specjalnych - takich jak tachimetry. Statywy korbowe zalecane są również w przypadku laserów budowlanych, liniowych, krzyżowych czy punktowych.

         Statywy drewniane

         Ciężkie, bardzo wytrzymałe systemy mocujące które dominowały na rynku w przeszłości. Do dziś pozostają w ofercie dzięki niewątpliwej zalecie - drewniane statywy geodezyjne doskonale sprawdzają się w przypadku ciężkiego sprzętu oraz pracy w trudnych warunkach - np. przy silnym wietrze. Wymagają jednak odpowiedniej konserwacji i unikania wilgoci - deszcz może wpływać na ich stabilizację ze względu na zmianę właściwości drewna.

         Statywy z tworzywa

         Ciekawym rozwiązaniem alternatywnym mogą być geodezyjne statywy z tworzywa sztucznego. Materiał PVC sprawia, że z jednej strony zachowują one bardzo docenianą w branży pomiarowej lekkość. Z drugiej - istotna jest niezależność wobec czynników zewnętrznych takich jak np. wilgoć.

         Sprzedaż statywów

         Sklep internetowy twoj-niwelator.pl zapewnia sprzedaż zróżnicowanych statywów geodezyjnych oraz innego rodzaju. Oferta obejmuje m.in. statywy opracowane Nestle, NEDO, SurvGeo oraz inne wiodące marki na rynku. Sprawdź ofertę online lub skontaktuj się z nami - zapewniamy pełne doradztwo produktowe.