Filtry:

Cena od:

do:

Producent

Łata niwelacyjna

Łata niwelacyjna do niwelacji to kluczowy element standardowego wyposażenia podczas tego typu pracy. Charakterystyczne łaty niwelacyjne zapewniają pomiar różnicy wysokości - działając w oparciu technologię wykorzystywaną w niwelatorach optycznych oraz laserowych. W efekcie należą do najważniejszych przyrządów wykorzystywanych w geodezji.

Dobre łaty niwelacyjne cechują się nie tylko precyzją wykonania, ale i detalami użytkowymi. Kluczowa jest tu lekkość materiału. Łaty niwelacyjne, ze względu na mobilność zadań i regularne ich przenoszenie muszą być jednocześnie sztywne i trwałe - np. ze względu na zakres prac prowadzonych na zewnątrz - jak i nieodczuwalne podczas pracy operatora. Stąd popularność np. nowych technologii wykorzystujących coraz lżejsze stopy materiałowe czy też łata niwelacyjna, które wysuwane są teleskopowo.

Sortuj produkty:

Łata niwelacyjna to niezbędny element do niwelacji terenu. Łata niwelacyjna teleskopowa z podziałem geodezyjnym to niezbędny produkt do użycia z niwelatorem optycznym.

Wszystkie łaty niwelacyjne wykończone są zabezpieczającymi je okuciami, które mają nie tylko ochronić krawędzie, ale również wpłynąć na stabilizację przyrządów.

Jak działają łaty niwelacyjne?

Front każdej łaty do niwelacji zawiera podział. To grafika, która zwykle powstaje w barwach bardzo kontrastujących - tak, by możliwie jak najlepiej wyróżnić dane na tle pomiarowej - jest to podział geodezyjny. Dzięki temu podczas niwelacji można odczytać odległość od stopy łaty np. geodezyjnej do osi celu.

Stąd tak ważne jest, by - podczas wyboru łaty do niwelacji - starannie przeanalizować szczegółowe cechy każdego przyrządu. Kluczową kwestią jest wspomniany materiały wykonania, ale niemniej istotne są długość łaty oraz specyfika opisu. Warto w tym kontekście sięgnąć po łaty niwelacyjne, które można składać i skracać swobodnie ich wymiary - np. pod kątem przewozu czy przenosin. Tego typu konstrukcja składana powoduje, że aluminiowe łaty niwelacyjne - wraz z pokrowcem - świetnie sprawdzają się do prac w zróżnicowanych warunkach. Ważnym elementem podczas wyboru jest odczyt na odwrocie łaty. Łata niwelacyjna ma możliwość wyboru z dwóch wariantów - zawsze z przodu łata teleskopowa ma podział geodezyjny chociaż coraz rzadzej ma typowe zastosowanie geodezyjne. Tylny rodzaj podziału to podział milimetrowy - który zapewnia nam odczyt w milimetrach od dołu łaty, jak i podział przymiarowy, który umożliwi pomiar w świetle (najłatwiej zobrazować to możliwością pomiaru wysokości między podłogą a sufitem), wystarczy rozciągnąć łatę od góry a z tyłu odczytamy wysokość, dzięki czemu nie potrzebujemy pomocy.

Alternatywą dla łat niwelujących wykonanych z aluminium są przyrządy z włókna szklanego, które będą zdecydowanie cięższe. Uznawane są jednak za akcesoria zdecydowanie bardziej trwalsze, wytrzymałe na pracę w trudnych warunkach - np. w miejscach o dużej wilgoci.

Sprzedaż łat niwelacyjnych

Twoj niwelator - sklep z nie tylko z niwelatorami - zapewnia kompleksową sprzedaż łat niwelacyjnych przez internet. Oferta obejmuje łaty niwelacyjne wykonane przez czołowych producentów:

  •  łata budowlane - do niwelatorow optycznych
  •  kodowa - do niwelatorów kodowych
  •  łata laserowa - do niwelatorów laserowych.
  •  łata inwarowa - łata precyzyjna do niwelatorów kodowych.

Producenci łat geodezyjnych

Producenci łat do niwelacji wiodących marek na rynku, które warto rozważyć podczas zakupu. Zwróć uwagę i zobacz produkty:

  •  SurvGeo - geodezyjna marka robiąca akcesoria wspierające pomiar.
  •  Leica Geosystems - geodezyjna marka premium oferująca dobre jakościowo produkty.
  •  NEDO - geodezyjna i budowlna znana z dobrej jakości produktów.
  •  Trimble - czołowy producent produktów dla geodezyjnej obsługi inwestycji

Czołowi producenci łat niwelacyjnych to pewność prawidłowych pomiarów oraz szybkiego generowania właściwych danych. Są one po prostu trwalsze poprzez materiał z którego jest wykonana np. łata niwelacyjna malowana proszkowo. Łata niwelacyjna jest o wiele bardziej trwała od zwykłej łaty niwelacyjnej.

Wykonanie łaty teleskopowej do pomiaru niwelatorem

Niwelacyjna łata geodezyjna posiada podział milimetrowy i jest teleskopowa. Dodatkowe elementy sekcji podczas pomiaru wysuwają się tworząc możliwość pomiaru różnicy terenu 4, 5 lub 7 metrów. Czas wysunięcia jest szybki nie zależnie od produktów. Często do łat niwelacyjnych użyta jest libella. Libella dołączona do różnego rodzaju łat umożliwi utrzymanie w poziomie naszego celu pomiarowego. Długość sekcji do zazwyczaj około 1 metra. Rodzaj zastosowanych łat to niwelacja. Libella najcześciej montowana w korpusie łaty - są odpowiednie zagłębienia na pierwszej i drugiej sekcji w celu zamocowania, ale bywa też że libella przykładana jest na czas pomiaru z boku łaty teleskopowej.

Zakup łaty niwelacyjnej

Oferta zapewniana przez Twoj-niwelator.pl to nie tylko łatwy niwelacyjne. E-sklep zapewnia również sprzedaż wszystkich akcesoriów do łat. Wśród nich są libelle pudełkowe, żabki niwelacyjne czy zatrzaski do łaty. W efekcie, sprzedaż łat niwelacyjnych w Twoj-niwelator odbywa się kompleksowo - szeroka oferta pozwala dobrać produkty do potrzeb i budżetu każdego klienta.

Oferta na "listwę pomiarową do niwelatora".

Skontaktuj się z działem handlowym Twoj-niwelator.pl w przypadku wątpliwości i pytań o łaty do niwelacji. Dobierzemy odpowiednie produkty do Twoich potrzeb i chętnie przedstawimy oferty które będą przygotowane pod odpowiedni rodzaj wykonywanej pracy. Oferty na odpowiedni rodzaj łat zostaną wyłane na wskazane przez państwa dane.