Filtry:

Cena od:

do:

Detektor do niwelatora

Detektory przeznaczone do niwelatorów to urządzenia, które wykorzystywane są do odszukiwania wiązki laserowej, która emitowana jest poprzez daną maszynę. Dzięki dużemu zróżnicowaniu formatów i rozwiązań technologicznych, detektory niwelacyjne mogą być używane do stosowania samodzielnego lub wraz ze specjalnym uchwytem, który dostosowany jest do umocowania na łacie.

Działanie detektora laserowego sprawia, że dochodzi do wielokrotnego zwiększenia zasięgu używanego urządzenia laserowego. W zdecydowanej większości przypadków ulokowane z przodu i po bokach wskaźniki diodowe zapewniają informację o tym, gdzie znajduje się wykorzystywana wiązka laserowa. Dzięki temu detektor wiązki laserowej do niwelatorów zapewnia sprawne odnajdywanie jej, gdy zostaje emitowana przez lasery krzyżowe, wspomniane niwelatory oraz ewentualne inne maszyny.

Cechy dobrych detektorów do niwelatorów

Na co zwrócić uwagę planując zakup detektora do niwelacji? Producenci detektorów zapewniają coraz szerszy zakres możliwości ich wykorzystania. Rozszerzany zakres regulacji umożliwia wykorzystanie detektora z łatami o zróżnicowanej szerokości. Nowoczesne dobre detektory wykorzystują komplety wskaźników opartych na różnokolorowych diodach LED, które precyzyjnie wskazują jakie jest aktualna lokalizacja płaszczyzny względem linii podstawowej. Wysokiej jakości detektory wyposażone zostają również w głośniki, które emitują zróżnicowane tony dźwiękowe w zależności od tego, jak położona jest wiązka względem linii lasera. Warto wziąć pod uwagę detektor cyfrowy tj. Nivel System RD700 lub Leica rod eye 160.

Działanie detektorów do niwelatorów

Odbiornik laserowe używane jest podczas prac z niwelatorami laserowymi. Wiązka, która widoczna jest w danym wnętrzu może być wykorzystana do wszelkich prac - od montażowych przez budowlane po glazurnicze. W sytuacji, gdy do niwelacji dochodzi na zewnątrz lub w specyficznych warunkach oświetleniowych, standardowe światło lasera nie jest widoczne. W takim przypadku niezbędny jest detektor laserowy, czyli czujnik zapewniający precyzyjną lokalizację wiązki laserowej. Po jej odnalezieniu pokazuje położenie poziomej płaszczyzny przy wykorzystaniu wyświetlacza oraz sygnałów dźwiękowych. Dzięki temu detektor umożliwia wykonanie sprawnego i precyzyjnego pomiaru z dużą dokładnością do milimetrów.

Sprzedaż - detektor do niwelatora

Oferta detektorów do niwelatorów laserowych ze spadkami manualnymi i cyfrowymi obejmuje dziesiątki urządzeń o zróżnicowanych cenach i możliwościach technicznych. Daje to możliwość szczególnie łatwego wyboru pod kątem budżetu oraz zastosowania. Zastanawiasz się, jaki detektor do niwelatorów wybrać? Skontaktuj się z naszym działem handlowym - zapewniamy pełne wsparcie techniczne oraz doradztwo produktowe.

Sortuj produkty: