Filtry:

Cena od:

do:

Producent

Statywy

Statywy geodezyjne to akcesoria, które są niezbędne w efektywnej pracy pomiarowej. Niwelatory, lasery czy wszelkie inne urządzenia dla geodetów i budowniczych - wszystkie te urządzenia wymagają stabilnego elementu jakim jest dobry statyw.

W tym kontekście bardzo ważny jest optymalny dobór podpory. Oferta statywów obejmuje kilkadziesiąt typów, które różnią się nie tylko ceną, ale również specyfiką wykonania - opracowaniem pod kątem konkretnego zadania.

Statywy zapewniają stabilną pozycję instrumentów do geodezji i budownictwa. Mimo stosunkowo prostej budowy urządzeń - konstrukcji składającej się z trzech nóg zapewniających równowagę - bardzo istotna jest szczegółowe i sprawne działanie poszczególnych elementów oraz ostateczna pewność stałego usytuowania na powierzchni. Dotyczy to również jakości głowicy i systemy zamontowania danego dalmierza, tachimetru czy innego typu urządzenia pomiarowego.

Sortuj produkty:

SurvGeo statyw lekki aluminiowy do niwelatoraSurvGeo

SurvGeo statyw lekki aluminiowy do niwelatora

145,53 zł (179,00 zł brutto)

  Podstawka pod statywSurvGeo

  Podstawka pod statyw

  80,49 zł (99,00 zł brutto)

   Nivel System SJJ1 - statyw lekki aluminiowySurvGeo

   Nivel System SJJ1 - statyw lekki aluminiowy

   194,31 zł (239,00 zł brutto)

    NESTLE Statyw średni aluminiowySurvGeo

    NESTLE Statyw średni aluminiowy

    568,29 zł (699,00 zł brutto)

     NESTLE Statyw lekki aluminiowySurvGeo

     NESTLE Statyw lekki aluminiowy

     169,92 zł (209,00 zł brutto)

      NESTLE Statyw ciężki drewniany, pokryty PCVNestle

      NESTLE Statyw ciężki drewniany, pokryty PCV

      324,39 zł (399,00 zł brutto)

       NESTLE Statyw ciężki aluminiowySurvGeo

       NESTLE Statyw ciężki aluminiowy

       730,89 zł (899,00 zł brutto)

        W efekcie sprzedaż statywów geodezyjnych obejmuje zestawienie profesjonalnych urządzeń zróżnicowanych pod względem wagi, systemu mocowań i innych właściwości technicznych.

        Statywy aluminiowe

        Ze względu na lekkość formy, aluminiowe statywy dla geodetów świetnie sprawdzają się w pracy mobilnej - opierającej się na częstych podróżach ze sprzętem. W naturalny sposób rozwiązują również problem regularnego przenoszenia urządzeń z miejsca na miejsce na np. placu budowy. Podobnie jak statywy z włókna szklanego, aluminiowe zapewniają odpowiednią stabilność pomiarową przy bardzo korzystnej wadze. W efekcie stanowią podstawowy wybór przez profesjonalistów.

        Dużą popularnością w przypadku materiałów z aluminium cieszą się solidne statywy korbowe, które projektowane są z myślą głównie o ciężkich niwelatorach laserowych lub urządzeniach specjalnych - takich jak tachimetry. Statywy korbowe zalecane są również w przypadku laserów budowlanych, liniowych, krzyżowych czy punktowych.

        Statywy drewniane

        Ciężkie, bardzo wytrzymałe systemy mocujące które dominowały na rynku w przeszłości. Do dziś pozostają w ofercie dzięki niewątpliwej zalecie - drewniane statywy geodezyjne doskonale sprawdzają się w przypadku ciężkiego sprzętu oraz pracy w trudnych warunkach - np. przy silnym wietrze. Wymagają jednak odpowiedniej konserwacji i unikania wilgoci - deszcz może wpływać na ich stabilizację ze względu na zmianę właściwości drewna.

        Statywy z tworzywa

        Ciekawym rozwiązaniem alternatywnym mogą być geodezyjne statywy z tworzywa sztucznego. Materiał PVC sprawia, że z jednej strony zachowują one bardzo docenianą w branży pomiarowej lekkość. Z drugiej - istotna jest niezależność wobec czynników zewnętrznych takich jak np. wilgoć.

        Sprzedaż statywów

        Sklep internetowy twoj-niwelator.pl zapewnia sprzedaż zróżnicowanych statywów geodezyjnych oraz innego rodzaju. Oferta obejmuje m.in. statywy opracowane Nestle, NEDO, SurvGeo oraz inne wiodące marki na rynku. Sprawdź ofertę online lub skontaktuj się z nami - zapewniamy pełne doradztwo produktowe.