Filtry:

Cena od:

do:

Producent

Wybrane filtry:

Producent:

Nestle

Statywy

Statywy geodezyjne to akcesoria, które są niezbędne w efektywnej pracy pomiarowej. Niwelatory, lasery czy wszelkie inne urządzenia dla geodetów i budowniczych - wszystkie te urządzenia wymagają stabilnego elementu jakim jest dobry statyw.

W tym kontekście bardzo ważny jest optymalny dobór podpory. Oferta statywów obejmuje kilkadziesiąt typów, które różnią się nie tylko ceną, ale również specyfiką wykonania - opracowaniem pod kątem konkretnego zadania.

Statywy zapewniają stabilną pozycję instrumentów do geodezji i budownictwa. Mimo stosunkowo prostej budowy urządzeń - konstrukcji składającej się z trzech nóg zapewniających równowagę - bardzo istotna jest szczegółowe i sprawne działanie poszczególnych elementów oraz ostateczna pewność stałego usytuowania na powierzchni. Dotyczy to również jakości głowicy i systemy zamontowania danego dalmierza, tachimetru czy innego typu urządzenia pomiarowego.

Sortuj produkty:

Nestle Statyw średni aluminiowyNestle

Nestle Statyw średni aluminiowy

568,29 zł (699,00 zł brutto)

  Nestle Statyw ciężki aluminiowyNestle

  Nestle Statyw ciężki aluminiowy

  730,89 zł (899,00 zł brutto)

   Nestle Statyw ciężki drewniany, pokryty PCVNestle

   Nestle Statyw ciężki drewniany, pokryty PCV

   527,64 zł (649,00 zł brutto)

    Nestle Statyw lekki aluminiowyNestle

    Nestle Statyw lekki aluminiowy

    243,09 zł (299,00 zł brutto)

     W efekcie sprzedaż statywów geodezyjnych obejmuje zestawienie profesjonalnych urządzeń zróżnicowanych pod względem wagi, systemu mocowań i innych właściwości technicznych.

     Statywy aluminiowe

     Ze względu na lekkość formy, aluminiowe statywy dla geodetów świetnie sprawdzają się w pracy mobilnej - opierającej się na częstych podróżach ze sprzętem. W naturalny sposób rozwiązują również problem regularnego przenoszenia urządzeń z miejsca na miejsce na np. placu budowy. Podobnie jak statywy z włókna szklanego, aluminiowe zapewniają odpowiednią stabilność pomiarową przy bardzo korzystnej wadze. W efekcie stanowią podstawowy wybór przez profesjonalistów.

     Dużą popularnością w przypadku materiałów z aluminium cieszą się solidne statywy korbowe, które projektowane są z myślą głównie o ciężkich niwelatorach laserowych lub urządzeniach specjalnych - takich jak tachimetry. Statywy korbowe zalecane są również w przypadku laserów budowlanych, liniowych, krzyżowych czy punktowych.

     Statywy drewniane

     Ciężkie, bardzo wytrzymałe systemy mocujące które dominowały na rynku w przeszłości. Do dziś pozostają w ofercie dzięki niewątpliwej zalecie - drewniane statywy geodezyjne doskonale sprawdzają się w przypadku ciężkiego sprzętu oraz pracy w trudnych warunkach - np. przy silnym wietrze. Wymagają jednak odpowiedniej konserwacji i unikania wilgoci - deszcz może wpływać na ich stabilizację ze względu na zmianę właściwości drewna.

     Statywy z tworzywa

     Ciekawym rozwiązaniem alternatywnym mogą być geodezyjne statywy z tworzywa sztucznego. Materiał PVC sprawia, że z jednej strony zachowują one bardzo docenianą w branży pomiarowej lekkość. Z drugiej - istotna jest niezależność wobec czynników zewnętrznych takich jak np. wilgoć.

     Sprzedaż statywów

     Sklep internetowy twoj-niwelator.pl zapewnia sprzedaż zróżnicowanych statywów geodezyjnych oraz innego rodzaju. Oferta obejmuje m.in. statywy opracowane Nestle, NEDO, SurvGeo oraz inne wiodące marki na rynku. Sprawdź ofertę online lub skontaktuj się z nami - zapewniamy pełne doradztwo produktowe.