Filtry:

Cena od:

do:

Producent

Powiększenie

Średnica lunety

Dokładność na podwójnej niwelacji

Niwelator optyczny

W sklepie Twój Niwelator znajdziesz szeroką ofertę z niwelatorami optycznymi. Zawsze gotowe do pracy. Znajdź swój nowy niwelator u nas. Niwelator optyczny to urządzenie, bez których trudno o sprawną, efektywną i precyzyjną pracę w geodezji, budownictwie czy branżach wymagających pomiarów. Dzięki zaawansowanym układom optycznym, niwelatory używane są do generowania pomiarów różnicy niwelacji - dotyczy ona wysokości pomiędzy punktami - można to zrobić nie tylko za pomocą niwelatora optycznego ale również i niwelatora laserowego - który ma przewagę nad niwelatorem optycznym tym, że można pracować w pojedynkę. Do obsługi niwelatorów optycznych wymagane są przynajmniej dwie osoby. Osoba czytająca z niwelatora i trzymająca łatę niwelacyjną. Łata niwelacyjna i statyw to niezbędne elementy do obsługi niwelatora. Niwelatory optyczne to niezbędne urządzenia pomiarowe na budowie.

Sortuj produkty:

South NL-C32 - niwelator optycznySouth

South NL-C32 - niwelator optyczny

527,64 zł (649,00 zł brutto)

  Topcon AT-B4A - niwelator optycznyTopcon

  Topcon AT-B4A - niwelator optyczny

  1 056,10 zł (1 299,00 zł brutto) 1 699,00 zł brutto

  • Promocja -24%
  Leica NA 320 - niwelator optycznyLeica

  Leica NA 320 - niwelator optyczny

  942,28 zł (1 159,00 zł brutto)

   Leica NA 730 plus - niwelator optycznyLeica

   Leica NA 730 plus - niwelator optyczny

   3 413,82 zł (4 199,00 zł brutto)

    Leica NA 332 - niwelator optycznyLeica

    Leica NA 332 - niwelator optyczny

    1 096,75 zł (1 349,00 zł brutto)

     Survgeo AT-24 - niwelator optycznySurvGeo

     Survgeo AT-24 - niwelator optyczny

     608,94 zł (749,00 zł brutto)

      Leica NA 532 - niwelator optycznyLeica

      Leica NA 532 - niwelator optyczny

      1 348,78 zł (1 659,00 zł brutto)

       SurvGeo E32 - niwelator optycznySurvGeo

       SurvGeo E32 - niwelator optyczny

       844,72 zł (1 039,00 zł brutto)

        Leica NA 720 - niwelator optycznyLeica

        Leica NA 720 - niwelator optyczny

        1 869,11 zł (2 299,00 zł brutto)

        • Wysyłka gratis
        Leica NA 324 - niwelator optycznyLeica

        Leica NA 324 - niwelator optyczny

        1 023,58 zł (1 259,00 zł brutto)

         SurvGeo E24 - niwelator optycznySurvGeo

         SurvGeo E24 - niwelator optyczny

         691,06 zł (850,00 zł brutto)

          Leica NA 524 - niwelator optycznyLeica

          Leica NA 524 - niwelator optyczny

          1 267,48 zł (1 559,00 zł brutto)

           Leica NA 724 - niwelator optycznyLeica

           Leica NA 724 - niwelator optyczny

           2 031,71 zł (2 499,00 zł brutto)

           • Wysyłka gratis
           Leica NA 520 - niwelator optycznyLeica

           Leica NA 520 - niwelator optyczny

           1 186,18 zł (1 459,00 zł brutto)

            Jaki niwelator optyczny wybrać?

            Niwelatory optyczne w sklepie internetowym twoj-niwelator.pl to sprawdzone marki. W naszym sklepie znajdziesz dobry niwelator optyczny. Dobry, czyli odpowiednej jakości, skalibrowany i gotowy do pracy. Każdy niwelator optyczny możesz kupić z łatą niwelacyjną i statywem. Każdy niwelator optyczny, moższ skonfigurować na swój sposob. Statyw i łatę niwelacyjną - lub jedno lub drugie możesz wybrać na stronie produktu z niwelatorem optycznym. Wyboru dokonasz po prawej stronie nad informacją z ceną niwelatora optycznego. 

            W czasie gdzie dokładność pomiarów ma kluczowe znaczenie a wybór urządzenia nie jest najprostszym wyborem możesz wspomóc się naszym doradcą który pomoże w wyborze niwelatora.

            Na co zwrócić uwagę wybierając dobry niwelator optyczny?

            Użyteczność urządzeń coraz bardziej opiera się na ich mobilności. Stąd, dobry niwelator optyczny muszą dziś łączyć zarówno dokładne generowanie pomiarów, ale też wartości funkcjonalne - mobilność, niezależność energetyczną, możliwość stabilnego usytuowania statywu niezależnie od warunków. Stąd tak doceniane są lekkie niwelatory optyczne umożliwiające wygodną pracę w terenie. Niwelator to ważne urządzenie na placu budowy. Warto wziąć pod uwagę aby kompensator był odporny na uszkodzenia. Tani niwelator optyczny będzie miał mniej odporny kompensator na uszkodzenia a to spowoduje, oferowane urządzenia szybciej się rozkalibruje - weź to pod uwagę.

            Pamiętaj że, narzędzia pomiarowe takie jak laser krzyżowy (potocznie nazywana poziomicą laserową) nie zastąpi Ci niwelatora optycznego. Oprócz zakupu samego niwelatora optycznego pamiętaj wyposażyć zestaw w łaty niwelacyjne i statywy pod niwelator optyczny zapewnisz sobie gwarancję odpowiedniego i pomiaru.


            Dobry niwelator optyczny - czyli co wybrać?

            Wybór niwelatora optycznego to nie lada wyzwanie. Dobry niwelator optyczny to wysoka jakość wykonania, dobra optyka oraz wysoka doladność pomiaru. Takim dobrym niwelatorem optycznym jest model Leica NA730plus. Często wybierany przez geodetów oraz inżynierów (kierowników) budowy.

            Średnica obiektywu w niwelatorze optycznym i kwestia dokładność.

            Szczególnie ważną kwestią przy wyborze niwelatora optycznego jest dokładność pomiarowa. Ona uzależniona jest z kolei od zastosowanych w nim elementów optycznych takich jak średnica obiektywu oraz powiększenie lunety oraz osprzęt w środku zwany kompensatorem - z czym lepszych komponentów jest wykonany niwelator optyczny tym jest on droższy. Tani niwelator optyczny szybko się rozkalibrowuje zaś droższy niwelator optyczny rzadziej musi odwiedzić serwis. W tym kontekście warto dobrać niwelator optyczny pod kątem większości realizowanych zadań. W przypadku niewielkich przestrzeni i relatywnie małych odległości od łaty, sprawdzą się niwelatory optyczne o stosunkowo niewielkim powiększeniu, do 24-krotności. W sytuacji, gdy celem jest pomiar generowany na przestrzeni powyżej 40 m, korzystniejszą opcją będą niwelatory optyczne zapewniające powiększenie na poziomie 28-32x. Warto wybrać i zwrócić uwagę na produkty od markowych producentów tj. Leica czy Topcon. Topowy producent niwelatorów optycznych zapewni wówczas dłuższą gwarancję wynoszącą nawet do 5 lat. Warto również zwrócić uwagę czy sprzedawca niwelatorów optycznych posiada własny serwis niwelatorów. Wówczas, możemy być pewni, że niwelator zostanie sprawdzony przed wysyłką.

            Często pomijaną kwesta jest jasność optyki. Niwelatory optyczne wyposażone w jasną optykę zapewnia niezawodne pomiary w okresach gdy światła wpada zdecydowanie mniej (późna jesień, zima, wczesna wiosna).

            Sprzedaż niwelatorów optycznych

            Twoj-niwelator.plto sklep z niwelatorami optycznymi zapewniający sprzedaż urządzeń nowych oraz używanych. Szeroka oferta i atrakcyjne ceny niwelatorów sprawiają, że od lat twoj-niwelator.plto jeden z podstawowych wyborów specjalistów z branży geodezyjnej i budowlanej. Aktualna oferta urządzeń do niwelacji tereni obejmuje m.in.

            - niwelatory optyczne Niveller

            - niwelatory optyczne SurvGeo

            - niwelatory optyczne Topcon

            - niwelatory optyczne Leica

            - niwelatory optyczne Bosch.

            Wysokie stany magazynowe oraz szybka realizacja zamówień sprawiają, że możesz liczyć na kompleksową obsługę zamówienia. Niwelatory optycznie są wyposażone w pudło transportowe umożliwjace transport i zapewniające bezpieczeństwo przed rozkalibrowaniem.

            Akcesoria do niwelatora optycznego.

            Sprzedaż niwelatorów online połączona jest z dystrybucją produktów dodatkowych. To specjalistyczne akcesoria wpływające m.in. na komfort pracy i łatwość transportu. Oferta e-sklepu twoj-niwelator.pl to m.in. pudełka na niwelatory optyczne, łata do niwelatora, statyw i stojaki do niwelatorów. Sprzedaż urządzeń obejmuje też dystrybucję całych zestawów do niwelacji jak i również akcesoria do niwelatora. Zapewniamy również na serwis niwelatora optycznego.

            Kupując niwelator optyczny zwróć uwagę czy wyposażony jest w łatę niwelacyjną oraz statyw do niwelatora. Są to niezbędnę akcesoria aby dokonać pomiaru. Sprzęt musi być kompletny. W naszym sklepie internetowym można wybrać zestaw dobrowolne, co wyróznia nas na tle konkurencji ze względu na elastyczność. Takie rozwiązanie gwarantuje wybór niwelatora optycznego "szytego na miarę" możemy np. wybrać lepszy statyw pod niwelator lub dłuższą łatę niwelacyjną do niwelatora optycznego

            Niwelatory optyczne - wsparcie w zakupie

            Jako autoryzowany dystrybutor wiodących marek na rynku, twoj-niwelator.pl zapewnia sprzedaż niwelatorów optycznych objętych pełną gwarancją i pochodzących z pewnego źródła. Sprawdź ofertę online i skontaktuj się z działem handlowym w przypadku pytań ofertowych. Chętnie pomożemy w wyborze. Produkty do niwelacji mają różne modele i możliwości. Sprawimy abyś wybrał niwelator optyczny odpowiedni dla asortymentu robót które wykonujesz na co dzień. Bezpieczeństwo w obsłudze i poczucie swobody jest dla Nas ważne - dla nas nie ma głupich pytań!

            Niwelator optyczny - najcześciej zadawane pytania.

            Pytanie: Niwelator optyczny samopoziomujący - co to znaczy?
            Obecnie wszystkie sprzedawane niwelatory optyczne są samopoziomujące. Należy jednak pamiętać, że samopoziomowanie działa w pewnym zakresie. Niwelator zawsze przed użyciem należy spoziomować za pomocą śrub nastawczych tak aby libella niwelatora była w górowaniu czyli pęcherzyk był w oczku.

            Pytanie: Niwelator optyczny automatyczny - co to znaczy?
            Niwelator optyczny automatyczny to takie samo określenie jak samopoziomujący. Samopoziomowanie działa w pewnym zakresie pracy kompensatora. Jeżeli mamy niezawodny kompensator nie musimy obawiać się o brak dokładności podczas precyzyjnych pomiarów różnic wysokości gdyż kompensator zadba o "wyrównanie" gdy rozpoziomuje się niwelator.

            Pytanie: Jaka jest różnica między kompensatorem magnetycznym a powietrznym?
            Magnetyczny kompensator - najbardziej popularny kompensator budowa polega na tym, że metalowa płytka (wahadło), na której umieszczone są pryzmaty łamiące, porusza się między dwoma magnesami, ustawiając w ten sposób oś celową w niwelatorze optycznym.
            Kompensator z tłumieniem powietrznym ten typ działa jak system strzykawkowy, gdzie ruchomy tłok zasysa i wydmuchuje powietrze, wyrównując oś celowania. Niwelatory wyposażone w ten układ charakteryzują się zazwyczaj mniejszą dokładnością samopoziomowania i mniejszym zakresem pracy. Kompensatory powietrzne zapewniają mniejszą stabilizację osi celu, są delikatniejsze w konstrukcji (mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne) i trudniejsze w naprawie. Niwelatory optyczne z kompensatorami powietrznymi są tańsze niż modele z kompensatorami magnetycznymi.
            Podsumowując kompensatory magnetyczne są dokładniejsze od kompensatorów powietrznych, łatwiejsze w naprawie i rektyfikacji po upadku.

            Pytanie: Niwelator optyczny powiększenie, jakie wybrać?
            W budownictwie wystarczą niwelatory optyczne z powiększeniem od 20 do 24. Jeżeli pracujesz z łatą na większych odległościach powyżej 30 metrów należy wybrać powiększenie 28 lub 32 krotnym.
            Zbyt duże powiększenie na małych odległościach utrudnia korzystanie z niwelatora optycznego i odczytywanie różnicy wysokości utrudnia pracę. Wybierz zestaw niwelacyjny odpowiedni na odległość z której będziesz korzystać. Przy pracach na małych obiektach tj. domy jednorodzinne, małe budowle spokojnie wystarczy niwelator z powiększeniem 24x. Taki instrument będą dobre na każdą budowę.

            Pytanie: Chce kupić precyzyjny niwelator optyczny samopoziomujący. Jaki model wybrać?
            Obecnie na rynku takim instrumentem pomiarowym jest model Leica NA730plus. Wykorzystamy go do precyzyjnych prac budowlanych. Leica NA730plus ma wysokiej jakości optykę gwarantującą niezawodne pomiary. Zaawansowany system tłumienia, zapewnia że minimalizuje drgania czy wibracje widoczne przez lunetę. Sprzęt ma najwyższe parametry. Wytrzymałość tego modelu w różnych warunkach terenowych jest zadawalająca. Posiada dobrą jakość obrazu i gwarantuje precyzyjne pomiary.

            Pytanie: Jaka różnica jest pomiędzy niwelatorami optycznymi? Jaka różnica jest między tanim niwelatorem optycznym a drogim?
            Cenę urządzenia warunkuje typ kompensatora (powietrzny, magnetyczny), system optyczny, wielkość optyki, powiększenie, zastosowane systemy tłumiące oraz marka produktu. Różnica pomiędzy urządzeniami zależy głównie do jakich pomiarów ma być wykorzystywany. Niwelator optyczny za 2000 zł będzie lepiej wykonany niż niwelator optyczny do 1000 zł.

            Pytanie: Jakie akcesoria do sprzętu dobrać?
            Do korzystania z urządzenia i dokonywania odczytu różnicy wysokości niezbędny jest statyw oraz łata niwelacyjna. Asortyment ten stanowi zestaw niwelacyjny. Łata niwelacyjna może być 4, 5 lub 7 metrowa. Najcześciej jednak jest to łata 5 metrowa. Lepiej wykonane łaty są malowane proszkowo i pozwolą na długą żywotność. Statyw na sprzęt jest wykonany z aluminium. Statyw powinien być masywny tak aby wykonywanie pomiarów stanowiło precyzję. Dlatego nasi klienci najcześciej wybierają statywy średnie tj. Leica CTP104 który mamy dostępny w ofercie. Statyw jest wytrzymały i może być rownież wykorzystywany z niwelatorem laserowymi. Porządny statyw tłumi ciągłe drgania i ułatwia pracę gdy są ciężkie warunki pracy tj. prace budowlane czy trudne warunki atmosferyczne.