Filtry:

Cena od:

do:

Producent

Wybrane filtry:

Producent:

Leica

Statywy

Statywy geodezyjne to akcesoria, które są niezbędne w efektywnej pracy pomiarowej. Niwelatory, lasery czy wszelkie inne urządzenia dla geodetów i budowniczych - wszystkie te urządzenia wymagają stabilnego elementu jakim jest dobry statyw.

W tym kontekście bardzo ważny jest optymalny dobór podpory. Oferta statywów obejmuje kilkadziesiąt typów, które różnią się nie tylko ceną, ale również specyfiką wykonania - opracowaniem pod kątem konkretnego zadania.

Statywy zapewniają stabilną pozycję instrumentów do geodezji i budownictwa. Mimo stosunkowo prostej budowy urządzeń - konstrukcji składającej się z trzech nóg zapewniających równowagę - bardzo istotna jest szczegółowe i sprawne działanie poszczególnych elementów oraz ostateczna pewność stałego usytuowania na powierzchni. Dotyczy to również jakości głowicy i systemy zamontowania danego dalmierza, tachimetru czy innego typu urządzenia pomiarowego.

Sortuj produkty:

W efekcie sprzedaż statywów geodezyjnych obejmuje zestawienie profesjonalnych urządzeń zróżnicowanych pod względem wagi, systemu mocowań i innych właściwości technicznych.

Statywy aluminiowe

Ze względu na lekkość formy, aluminiowe statywy dla geodetów świetnie sprawdzają się w pracy mobilnej - opierającej się na częstych podróżach ze sprzętem. W naturalny sposób rozwiązują również problem regularnego przenoszenia urządzeń z miejsca na miejsce na np. placu budowy. Podobnie jak statywy z włókna szklanego, aluminiowe zapewniają odpowiednią stabilność pomiarową przy bardzo korzystnej wadze. W efekcie stanowią podstawowy wybór przez profesjonalistów.

Dużą popularnością w przypadku materiałów z aluminium cieszą się solidne statywy korbowe, które projektowane są z myślą głównie o ciężkich niwelatorach laserowych lub urządzeniach specjalnych - takich jak tachimetry. Statywy korbowe zalecane są również w przypadku laserów budowlanych, liniowych, krzyżowych czy punktowych.

Statywy drewniane

Ciężkie, bardzo wytrzymałe systemy mocujące które dominowały na rynku w przeszłości. Do dziś pozostają w ofercie dzięki niewątpliwej zalecie - drewniane statywy geodezyjne doskonale sprawdzają się w przypadku ciężkiego sprzętu oraz pracy w trudnych warunkach - np. przy silnym wietrze. Wymagają jednak odpowiedniej konserwacji i unikania wilgoci - deszcz może wpływać na ich stabilizację ze względu na zmianę właściwości drewna.

Statywy z tworzywa

Ciekawym rozwiązaniem alternatywnym mogą być geodezyjne statywy z tworzywa sztucznego. Materiał PVC sprawia, że z jednej strony zachowują one bardzo docenianą w branży pomiarowej lekkość. Z drugiej - istotna jest niezależność wobec czynników zewnętrznych takich jak np. wilgoć.

Sprzedaż statywów

Sklep internetowy twoj-niwelator.pl zapewnia sprzedaż zróżnicowanych statywów geodezyjnych oraz innego rodzaju. Oferta obejmuje m.in. statywy opracowane Nestle, NEDO, SurvGeo oraz inne wiodące marki na rynku. Sprawdź ofertę online lub skontaktuj się z nami - zapewniamy pełne doradztwo produktowe.