Lamigo Spin 220, czyli niwelator laserowy równoważący cenę i jakość

Cena niwelatora Spin 220 – można je zakupić na poziomie ok. 2 tys. zł netto – postrzegana jest w branży jako szczególnie atrakcyjna względem rozwiązań, które zapewnia charakterystyczny żółty model. Spin 220 to instrument, który wyposażono w laserowy pionownik oraz głowicę obrotową. Wykorzystując precyzyjną kompensację elektroniczną, zapewnia bardzo wysoki poziom dokładności – według analiz producenta to +/- 1 mm/10 m. Laser został wyposażony we wspomniany pionownik laserowy – to główna różnica w porównaniu do wersji Spin 210, w której wyświetlany jest wyłącznie góry punkt. Model 220 zapewnia także ekspozycję dolnego, dzięki czemu prezentuje cały pion.

Dodatkowo zestawienie funkcjonalności lasera podwyższają rozwiązania dodatkowe – będąca swoistą wizytówką marki funkcja wyznaczania spadków oraz uchwyt ścienny.

W efekcie niwelatory laserowe Spin 220 to szczególna uniwersalność. Potwierdzają to praktyczne wrażenia użytkowników. Z jednej strony zapewnia kompleksową pracę wewnątrz pomieszczeń. Z drugiej – nic nie stoi na przeszkodzie, by używać to podczas wszelkich prac realizowanych na zewnątrz. Jak przekłada się to na praktyczne zastosowanie?

Niwelator od instalacji po glazurę

Lamigo podkreślaj wszechstronność Spin 220. Nie są to słowa na wyrost. Wrażenie może zrobić rozpiętość możliwości zastosowania Spin 220. Z jednej strony zapewnia realizację wszelkich prac związanych z ogólnym nadzorem nad poszczególnymi realizacjami: od kontroli po precyzyjne obmiary. Z drugiej, sprawdzi się podczas takich zadań jak:

- tworzenie instalacji elektrycznych (otwory, puszki, punkty mocowania i inne)

- prace związane z wylewkami (ustalanie wysokości, kontrola poziomów)

- projektowanie i podział pomieszczeń (sufity, ścianki działkowe, tworzenie wnęk)

Równie duże spektrum możliwości umożliwia podczas prac montażowych np. w zakresie stolarki okiennej czy drzwiowej. Uwagę zwraca także fakt, że niwelator laserowy Spin 220 bez problemu można wykorzystać podczas prac zewnętrznych. Nie chodzi jedynie o aktywność budowlaną; to również wszelkie zadania związane z krajobrazem – planowanie podjazdów z kostki brukowej, tworzenie wiat, projektowanie płotów, altan czy niestandardowych rozwiązań obejmujących trawnik.

Właściwości Spin 220 – wysoki poziom integracji

Na Spin 220 składa się zestaw, który tworzy sam niwelator laserowy Lemigo oraz zapewniające kontrolę nad nim pilot i odbiornik z uchwytem na łatę. Producent zadbał również o detale wpływające realnie na komfort wszelkich aktywności. To m.in. okulary, tarczka celownicza oraz dodatkowy zasobnik przeznaczony na baterię. Takie wyposażenie pozwala na bezproblemową pracę w wygodnych warunkach.

Sprzyjają temu również zaawansowane właściwości niwelatora laserowego Lemigo Spin 220. Doskonale w branży przyjęto poziom integracji automatyki pionu oraz poziomu. Uwagę zwraca również bardzo dobrze wyeksponowany promień lasera, który widoczny jest również w nietypowych warunkach.

Testując Spin 220 warto także zauważyć, jak dział bardzo dopracowana w tym niwelatorze laserowym funkcja pochylania głowicy do +/- 9 % w jednej osi X/Y; w sumie to wartość 12% przypadająca maksymalnie na dwie osie.

Głowica obrotowa niwelatora laserowego Spin 220 działa w oparciu o cztery warianty prędkości. Świetne wrażenie sprawia statyw do Lamigo Spin 220; głowicę, zaciski groty wykonano z wytrzymałej, odpornej stali. Jednocześnie podczas pracy warto zauważyć lekkość urządzenia. Wykorzystując zaciski mimośrodowe można bardzo łatwo i szybko dokonać właściwej regulacji wysokości. Czy w tym kontekście niwelator laserowy Spin 220 to instrument bez uwag? Z pewnością opcją, którą można dopracować w przyszłości jest uszczelnienie. Poziom IP54 zabezpieczający przed kurzem i wilgocią to rozwiązanie standardowej – pod tym względem znaleźć można modele o wyższym stopniu ochrony. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że niwelator laserowy nie jest instrumentem, który miałby być z założenia narażany na ponadprzeciętny kontakt z cieczą czy zapyleniem.

Reasumując: niwelator laserowy Spin 220 Lemigo to model, który niewątpliwie spełni oczekiwania osób oczekujących ponadprzeciętnej precyzji i podwyższonych funkcjonalności. Pod tym względem rozpiętość opcji, jakie ma Spin 220 może robić pozytywne wrażenie. Idzie to w parze z atrakcyjnym cennikiem; koszt niwelatora laserowego Spin 220 postrzegany jest jako zaskakująco korzystny względem potencjału instrumentu.

Pozostałe wpisy